Replacement oil filters for Wix WL7089:
| Brand | Model |
|---|---|
| AC-Delco | X154 |
| AC-Delco | X4097E |
| Alco Filters | SP-938 |
| Alco Filters | SP-965 |
| ARMAFILT | O-93/140.14 |
| ARMAFILT | O-93/93.14 |
| ASAS | SP1490 |
| ASAS | SP590 |
| Baldwin | B7001 |
| Bosch | 0451103252 |
| Bosch | 0451104508 |
| Bosch | 0451203125 |
| Bosch | F026408745 |
| Bosch | P3252 |
| CHAMP | LS110 |
| CHAMPION | E103 |
| CLEAN | DO812 |
| CLEAN | DO879 |
| COOPERS | Z789 |
| COOPERS | Z789A |
| COOPERS-FIAAM | FT5053 |
| COOPERS-FIAAM | FT5053A |
| CROSLAND | 2051 |
| CROSLAND | 2121 |
| CROSLAND | 2133 |
| DELPHI | FX0072 |
| DIGOEMA-FILTER | DGM/O5053A |
| Donaldson | P550357 |
| ELOFIC | EXL-261A |
| Febi Bilstein | 27129 |
| FIL FILTER | ZP592 |
| FIL FILTER | ZP592A |
| Filtron | OP543 |
| Fleetguard | LF3404 |
| Fleetguard | LF3655 |
| FOMOCO | 2U7J6714AA |
| FOMOCO | 4M5Q6714BA |
| FOMOCO | 844F6714A1A |
| FOMOCO | 844F6714AA |
| FOMOCO | 914F6714AA |
| FOMOCO | XS4Q6714AB |
| Ford | 1059924 |
| Ford | 1136568 |
| Ford | 1148703 |
| Ford | 1207066 |
| Ford | 1231233 |
| Ford | 1322152 |
| Ford | 1641187 |
| Ford | 4M5Q6714BA |
| Ford | 5022955 |
| Ford | 6119196 |
| Ford | 6203126 |
| Ford | 844F6714A1A |
| Ford | 914F6714A |
| Ford | 914F6714AA |
| FRAD | 20.37.16/110 |
| Fram | PH4553A |
| General Motors GM | 93156291 |
| GIF-FILTER | GL355 |
| GIF-FILTER | GL636 |
| HALFORDS | HOF240 |
| HENGST | H10W10 |
| HENGST | H17W11 |
| Hoffer | 7605025/8 |
| KNECHT | OC208 |
| KNECHT | OC232 |
| KOLBENSCHMIDT | 355-OS |
| LUBER-FINER | LFP8986 |
| LUBER-FINER | PH2833 |
| Lucas Girling | EDL212 |
| M-FILTER | MH71 |
| Magneti Marelli | 71758765 |
| MAHLE | OC232 |
| MANN & HUMMEL | W920/32 |
| MANN & HUMMEL | W940/16 |
| Mann Filter | W920/32 |
| MAPCO | 61439 |
| MAPCO | 61440 |
| Meat & Doria | 15025/8 |
| MECAFILTER | ELH4161 |
| MECAFILTER | FH130V |
| MEYLE | 7143220003 |
| MILLARD-FILTERS | ML-4553 |
| MISFAT | Z280 |
| MOTAQUIP | VFL231 |
| MOTAQUIP | VFL330 |
| MOTORCRAFT | EFL256 |
| MOTORCRAFT | EFL386 |
| MOTORCRAFT | EFL903 |
| P.B.R. | BC-1190 |
| P.B.R. | BC-1269 |
| P.B.R. | BC-1337 |
| PURFLUX | LS785A |
| Purolator | L37230 |
| SAVARA | 9.28.516.17 |
| SAVARA | SO516 |
| SAVARA | SO597 |
| SCHUPP | SP5171 |
| SCT | SM119 |
| Sofima | S3280R |
| Sofima | S9330R |
| T.J. FILTERS | FB5462 |
| TECNECO | OL339 |
| TECNECO | OL531 |
| TECNOCAR | R259 |
| TECNOCAR | R339 |
| TECNOCAR | R531 |
| TEHO | 4308 |
| TEHO | OK151 |
| UFI | 23.226.00 |
| UFI | 23.280.00 |
| UNICO | LI995/32 |
| UNIPART | GFE297 |
| UNIPART | GFE357 |
| VAICO | 25-0062 |
| VAICO | V25-0062 |
| VIACO | 250062 |
| WOODGATE | WGL3404 |
| WOODGATE | WGL3404A |
| WYTWORNIA-FILTROW | PP-5.5 |
| WYTWORNIA-FILTROW | PP-7.1 |
Magyar
English

